Тим ВИЖЪН България и „ERP Academy“ – вълната на промяната във висшето образование
Продължавайки традицията да е новатор в предлаганите решения, след първото внедряване в България на система за управление на бизнеса– NAVISION (преименувана по-късно в Microsoft Dynamics NAV) и на решението за бизнес анализи Tableau, Тим ВИЖЪН България отново е част от вълната на промяната. Този път като участник в програма за нововъведения в образованието.
Става въпрос за стартиращата тази есен нова магистърска програма за бизнес софтуер – „ Бизнес анализи и ERP системи“, във ВУЗФ (Висше училище по застраховане и финанси), която е първата по рода си у нас специалност, изцяло насочена към изучаване на видовете системи за управление на бизнеса. Магистратурата няма за цел да обучава бъдещи програмисти, а по-скоро специалисти в сферата на внедряването на бизнес софтуер и управление на бизнес процесите. Инициативата е на ВУЗФ и д-р Наталия Футекова, създател на „ERP Academy”, които обединяват усилия с цел е да направят висшето образование по-адекватно спрямо реалните нужди на бизнеса, а бъдещите кадри максимално подготвени за пазара на труда в сферата на Бизнес мениджмънта и ИТ. За постигането на тази цел, в качеството си на лектори в различните курсове – ERP (Enterprise Resource Planning), CRM (Customer Relationship Management), BI (Business Intelligence), HRM (Human Resource Management), BPM (Business Process Management), ще се изявяват дългогодишни експерти в съответните области от водещи български ИТ компании.
Росен Караиванов (Управител) и Анастас Шопов (Мениджър Бизнес консултиране) са представителите на Тим ВИЖЪН България, които са поканени да вземат участие в магистърската програма и предавайки знанията и опита си, натрупан през годините в бранша, да допринесат за подобряване на качеството на подготовката на бъдещите специалисти.
Следвайки неизменно тенденциите за заздравяване на връзките между образованието и бизнеса, които стават все по осезаеми напоследък, ИТ експертите ще инвестират времето и усилията си, през следващата година, за да предадат практическо „ноу-хау“ на студентите в името на едно по-добро бъдеще за целия ИТ бранш.
И това е само началото.